Štíky raz-dva-tři

Pro vytisknutí štítků si nemusíte instalovat žádný program, pouze zapíšete adresy, které chcete na štítky vytisknout, do jednoduché tabulky. Až budete hotovi, přidáte informaci o odesílateli a výsledné archy štítků si otevřete přímo ve vašem počítači.

1. Adresáti

Do tabulky v části Adresáti vepište nebo zkopírujte adresy, které chcete na štítky vytisknout. Jak se buňky z tabulky uspořádají do adres ovlivňuje první řádek tabulky.

První možností je vyplňování podle jednotlivých řádků, do záhlaví pak uveďte: Řádek 1 , Řádek 2 , Řádek 3 , Řádek 4 a Řádek 5

Pokud chcete vyplňovat i bližší detaily, použijte v záhlaví slova jako Jméno , Příjmení , Ulice , ČP , ČE , Město , PSČ , Firma . Pro tyto případy jsou na stránce Adresáti připravena tlačítka, která tato záhlaví vloží do první volné buňky. Máte-li již adresy vytvořeny v tabulkovém programu jako je MS Excel, použijte Ctrl+C pro zkopírování dat a Ctrl+V pro jejich vložení do tabulky. Pozor: První řádek si nechte volný a následně do něj doplňte záhlaví tak, aby názvy odpovídaly obsahu sloupců.

2. Odesílatel

V části Odesílatel uveďte údaje o vás jako o odesílateli. Tyto údaje jsou přeneseny jednak do podacího archu pro Českou poštu a pokud zaškrtnete Vytisknout štítky s adresou odesílatele , pak se připraví i samolepící štítky s vaší adresou určené pro označení odesílatele zásilky.

Informace o odesílateli zadávejte na čtyřech různých řádcích: Řádek 1 pro jméno a příjmení odesílatele, Řádek 2 pro název firmy odesílatele, Řádek 3 určuje jméno ulice, Řádek 4 pak PSČ a jméno města a Řádek 5 jméno země.

3. Vaše štítky

V posledním kroku jsou pro vás vygenerovány Vaše štítky . Samolepící štíky A4 ve formátu PDF si buď můžete otevřít ve vašem prohlížeči a nebo uložit do počítače.

Pro uložení stačí kliknout na rozbalovací šipku vpravo od nápisu Otevřít a z nabídky zvolit položku Uložit .

Kromě samolepících štítků si v této sekci také můžete stáhnout poštovní Podací archy pro předání zásilek na přepážce České pošty.

Generujte štítky na tři kliknutí

Ve třech krocích vygenerujete štítky pro polep obálek. Tabulky s adresami přitom jednoduše zkopírujete například z MS Excel. Pokud zároveň potřebujete i štítky s adresou odesílatele, můžete si je rovněž ve stejném počtu vygenerovat.

Tak jednoduché jako Ctrl+C, Ctrl+V

Evidujete si adresy vašich klientů v jiné aplikaci? Nevadí, kdykoli, když si budete chtít vytisknout adresní štítky, můžete použít Ctrl+C , Ctrl+V pro zkopírování a vložení adres na stránce www.123stitky.cz .

Jednoduše vyplňujte za běhu

Protože arch samolepících štítků je nejlepší potisknout celý naráz, připravili jsme pro vás "Vyplňování za běhu". Otevřete si www.123stitky.cz kdykoli, když budete chtít vytisknout další štítek a dopište jej do vstupní tabulky.

K rozpracované tabulce se můžete kdykoli vrátit a to i tehdy, když prohlížeč zavřete. Při další návštěvě www.123stitky.cz se vám vaše adresy opět zobrazí a vy si je můžete nechat vytisknout.

Podací archy pro Českou poštu

Spolu s PDF samolepících štítků určeným pro tisk na A4 si můžete stáhnout i podací arch pro Českou poštu ve formátu PDF. Tento podací arch stačí pouze vytisknout a donést s vašimi zásilkami na přepážku České pošty.

QR kódy a čárové EAN kódy

Aplikace www.123stitky.cz vám umožňuje hromadně generovat štítky obsahující QR kódy nebo čárové kódy. Pokud chcete na samolepící štítek vytisknout i QR kód nebo čárový kód, a vytvořte sloupec se záhlavím QR nebo EAN . Do tohoto sloupce pak vložte data, která se mají vložit do QR kódu (např. telefon, odkaz na WWW stránky, e-mail) nebo do EAN kódu (maximálně 8 číslic pro EAN8 kód, maximálně 13 číslic pro EAN13 kód).

Pokud si chcete ověřit, že jste kódy vygenerovali správně, použijte některou z volně dostupných čteček, například pro mobilní operační systém Android výbornou aplikace Barcode Scanner .

...

Štítek s QR kódem

...

Štítek s EAN čárovým kódem

Chybí vám něco?

Chybí vám něco? Přáli byste si generovat štítky jiné velikosti? Chcete aplikaci používat jiným způsobem? Máte jiný nápad, jak stránky www.123stitky.cz vylepšit?

Pak neváhejte a pište mi na adresu: Jan Švec honza.svec+123stitky@gmail.com .

Rádi si přečteme váš názor a zařídíme se podle něj k vaší spokojenosti...